Odkrycia #1

12 maja


Z okazji braku okazji startujemy z nową serią, a właściwie serią jak dotąd jedyną – Odkryciami. Czym są odkrycia? To rzeczy, które wyszperałam w internecie, miejsca, które odwiedziłam, pomysły, które mi się spodobały, po prostu – fajności, którymi chciałabym podzielić się z innymi. Dzielę się więc, z nadzieją, że może wyniesiecie z tego coś dla siebie. Dzisiaj - jeden zespół, jedno miejsce, jedna dziwna idea i jedna przecudowna kreskówka. Miłej lektury/słuchania/odwiedzania/oglądania!


muzyka - Kraków Street Band

Kraków Street Band to formacja, która powoli staje się nową muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju oraz zagranicy. Dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni by występować na Krakowskim Rynku. Każdy występ momentalnie ściąga tłum widzów zbierający się wokół radosnej grupy.”
- można przeczytać na stronie internetowej tego uroczego projektu. Panowie
grają świetnego, porywającego bluesa, a my ich płytę możemy porwać bez ograniczeń ze strony internetowej zespołu, pooglądać sobie nagrania z jego koncertów na YouTube lub mieć nadzieję, że któregoś pięknego dzionka załapiemy się na występ w centrum krakowskiej starówki.
Więcej informacji o Kraków Street Band znajdziecie tutaj, ich płyty możecie posłuchać i pobrać tu.

miejsce - Katowicka Fanaberia

Wpadłam raz, wpadłam drugi i wiem już, że wpadać będę ponownie. Fanaberia to znajdujący się na ulicy Ligonia lokal, w którym można zapomnieć o upływie czasu. Klimatyczne wnętrze, szeroki wybór aromatycznych herbat i kaw, przepyszne ciasta – wszystko, co jest potrzebne, by przyjemnie spędzić popołudnie. I mają czytelnię komiksową, z której można do woli korzystać. Czego chcieć więcej?
Dokładny adres i więcej informacji o Fanaberii tutaj.

pomysł – Capsula Mundi

Temat niezbyt wesoły i estetyczny, jakim jest śmierć, dwójka włoskich projektantów zdołała przemienić w coś pięknego i przykuwającego uwagę. Capula Mundi to biodegradowalna kapsuła, która zmieni ciało zmarłego w
roślinę – drzewo, które wyrośnie z jego szczątków. Idea prosta, a wiele wnosząca – w ten sposób można by zastąpić szare, wybetonowane cmentarze swego rodzaju parkami pamięci, które nie dość, że byłyby miejscem przyjemnym, produkowałyby dla potomnych tlen. I może milej byłoby myśleć o przodkach podlewając żywy pomnik ich istnienia, niż zostawiając na grobie kolejną wiązkę plastikowych kwiatków?
Więcej informacji o projekcie i jego twórcach znajdziecie tutaj.

animacja – Super Science Friends

Stworzona przez Tinman Creative Studios kreskówka bawi, uczy i wychowuje, w roli superbohaterów przedstawiając znane postacie świata nauki. Maria Skłodowska-Curie jako władczyni promieniotwórczości? Freud kontrolujący ludzką seksualność? Einstein zakładający fandom Newtona? Tu to wszystko (i jeszcze więcej) jest jak najbardziej możliwe. Nasi naukowi superbohaterowie przez kwadrans szukają dla Churchilla jabłek, a my przez ten kwadrans pokładamy się ze śmiechu. A ma być tego więcej! Póki co znajdziecie pierwszy odcinek tutaj, a fanpage Naukowych Przyjaciół - tu. Dobrej zabawy!I to, póki co, tyle. Co myślicie o tym wszystkim? Coś Was urzekło, coś zostanie z Wami na dłużej? A może macie swoje własne odkrycia, którymi chcielibyście się podzielić? Zapraszam do dyskusji!

Spodoba Ci się też:

0 komentarze

Popularności